Біологія - універсальний довідник

ЗАГАЛЬНА БІОЛОГІЯ

 

ПОХОДЖЕННЯ ЛЮДИНИ

 

ДОКАЗИ ПОХОДЖЕННЯ ЛЮДИНИ ВІД ТВАРИН

 

Антропологія — наука, яка вивчає походження й еволюцію людини. Людина, як біологічний вид, займає певне систематичне положення у тваринному світі. Загальний план будови і характерні ознаки дозволяють віднести її до типу хордових: наявність в ембріональному розвитку хорди, нервової трубки, зябрової щілини. До класу ссавців її відносять за наступними ознаками: внутрішньоутробний розвиток, наявність молочних і потових залоз, чотирикамерне серце, розвинута кора головного мозку, наявність діафрагми, диференціація зубів, теплокровність, волосяний покрив, будова органа слуху і вушні раковини, подібність у будові внутрішніх органів.

Подібність людини і тварин підтверджується існуванням у неї рудиментів і появою атавізмів. Наведемо декілька прикладів рудиментних органів людини (всього близько 90 рудиментів):

1. Апендикс — рудимент сліпої кишки, розвинутої у травоїдних.

2. Рудимент третьої повіки у внутрішньому куті ока, добре розвинутий у птахів, рептилій.

3. Наявність рудиментарних вушних м’язів, що відіграють важливу роль в інших ссавців, коли вони прислухаються.

4. Куприк — рудимент, представлений зрослими між собою хребцями.

5. Рудиментний м’яз в основі волосяної сумки (служить для підняття волосся у ссавців).

6. Зуби мудрості, часто недорозвинуті або відсутні.

До атавізмів відносять появу хвоста, додаткових сосків, утворення суцільного волосяного покриву.

Людину за певними ознаками відносять до ряду Приматів, вона має ознаки відмінностей та подібностей з людиноподібними мавпами. Схожі наступні ознаки: кінцівки хватального типу, одна пара сосків, наявність нігтів на пальцях, добре розвинуті ключиці, народження, як правило, одного дитинчати, заміна молочних зубів на постійні, 4 групи крові, будова шкіри, хромосомний набір (у людини 46, у людиноподібних мавп 48).

Відмінними ознаками, що відрізняють людину, є прямоходіння, вигини хребта, плоска грудна клітка, широкий таз, добре розвинений великий палець руки, що протиставляється, відсутність у черепі суцільних надбрівних дуг, слабкі щелепи, маленькі ікла, підборідний виступ на нижній щелепі, добре розвинута мозкова частина черепа (у мавп розвинена лицьова), об’єм мозку 1600 см (в горили — 750 см3).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.