Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Біологія - універсальний довідник

БІОРОЗМАЇТТЯ

 

КВІТКОВІ РОСЛИНИ

 

ДВОДОЛЬНІ РОЗДІЛЬНОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА БОБОВІ

 

Загальні ознаки. Бобові — родина, яку легко розпізнати. Оцвітина подвійна. Чашечка має 5 чашолистків. Віночок складається з прапора (вітрила), двох весел (крил) і човника, утвореного двома зрослими пелюстками.

Таким чином, пелюстки помітно відрізняються одна від одної, а вся квітка — неправильна, оскільки через неї можна провести лише одну площину симетрії. Тичинок 10, причому 9 зростаються в трубку, а десята — вільна. Завдяки незамкнутій трубці комаха (наприклад, джміль) може діставати нектар з основи маточки, з боку вільної тичинки. Маточка 1, зав’язь верхня. Формула квітки:

(стрілка — знак неправильної квітки).

Суцвіття — найчастіше усього китиця або головка (конюшина). Плід — біб. Багато які з бобових — трав’янисті рослини, але є і чагарники (рокитник), і дерева (біла акація). Деякі бобові відносяться до числа найвищих дерев тропічних лісів. Дуже багато витких рослин. Листки складні, з прилистками.

Екологія і географія. Бобові нараховують 400 родів і 9000 видів. За кількістю видів вони знаходяться на третьому місці серед родин квіткових рослин. Один із найбільших родів родини — рід астрагал (1600 видів). Родина бобових широко поширена на всій земній кулі. Представників бобових відносно небагато в лісосмузі; у степах їхнє число швидко зростає. Дуже багато бобових у горах Кавказу і Середньої Азії; рясні вони й у тропіках. Представники роду астрагал особливо поширені у флорі Середньої і Південної Росії (степова смуга): конюшина, вика, чина (горошок) та ін.

Культурні рослини. З харчових рослин у світовому господарстві особливо важливе значення має соя. З її насіння отримують соєву олію і борошно. У всіх районах України широко культивується горох. Інші харчові рослини: квасоля й арахіс (батьківщина обох рослин — Південна Америка). Боби арахісу дозрівають під землею, тому його ще називають земляним горіхом.

Рослини, які використовуються як добрива, — люпин, вика. їхні вегетативні органи багаті на азот. Кормові рослини, що йдуть на силос,— кормові боби, вика, люцерна, еспарцет.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.