Біологія - універсальний довідник

БІОРОЗМАЇТТЯ

 

КВІТКОВІ РОСЛИНИ

 

ДВОДОЛЬНІ ЗРОСЛОПЕЛЮСТКОВІ. РОДИНА ГАРБУЗОВІ

 

Загальні ознаки. Квітки, як правило, одностатеві: або чоловічі, або жіночі. Чашечка з 5 чашолистків. Віночок з 5 зрослих пелюсток. Колір їх — білий або жовтий, іноді зеленуватий (але не синій, червоний чи фіолетовий!). Тичинок 3 або 5, що часто зростаються одна з одною. Маточка 1. Зав’язь нижня. Формули:

(риска над цифрою 1 показує, що зав’язь нижня).

Квітки часто одиночні, не зібрані у суцвіття. Плід — гарбузина або ягода. Повзучі, сланкі або чіпкі трави, з вусиками, що є видозміненими пагонами.

Географія й екологія. 100 родів і 850 видів переважно у тропічних країнах. У помірних областях — лише деякі занесені види.

Харчові рослини гарбузових. Багато гарбузових дуже поширені в культурі. Одна з найрозповсюдженіших овочевих рослин — огірок. Це найбільш холодостійка рослина. У відкритому ґрунті вирощується на всій території України. Більш теплолюбні дині і кавуни. Кращі сорти дині відомі із середньоазіатських країн, кавунів — із пониззя Волги. Плоди дині можуть досягати 10-12 кг, кавунів — до 20 кг. Найбільші плоди серед усіх рослин у гарбуза — 30 і навіть 40 кг.

Особливе застосування має люфа, яка культивується у тропіках і субтропіках, зокрема на Кавказі. Люфа — висока повзуча рослина. З її плодів виготовляють губки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.