Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Біологія - універсальний довідник

БІОРОЗМАЇТТЯ

 

КВІТКОВІ РОСЛИНИ

 

ОДНОДОЛЬНІ. РОДИНА ЗЛАКИ

 

Загальні ознаки. Квітки дуже своєрідні. Кожна квітка складається з двох лусочок, трьох тичинок і маточки з двома приймочками. Квітки зібрані в колоски, а колоски — у складні суцвіття (волоть, складний колос). Плід — зернівка. Злаки — трав’янисті рослини, тільки бамбуки, що ростуть у тропіках, — деревоподібні злаки. У злаків стебло у міжвузлях порожнє. Листки мають піхви, що охоплюють стебло, і вузькі лінійні пластинки. На межі між піхвою і пластинкою є плівчастий виріст — язичок. У верхній частині стебло злаків зазвичай не розгалужується, а лише внизу, де утворюються зони кущіння. При дуже скупченому розгалуженні виникає щільний дерен (ковила). Деякі мають довгі горизонтальні кореневища й одиночні підземні пагони (пирій повзучий).

Екологія і географія. Родина Злаки включає 700 родів і 8000 видів. За кількістю видів посідає четверте місце серед квіткових рослин, за кількістю родів — на другому, а за роллю у рослинному покриві — на першому. Це типова вітрозапильна родина. Злаки — численні майже в усіх районах земної кулі, особливо на відкритих просторах. Для степів характерні ковила, типчак, для лугів — грястиця, вівсюг, костриця. Лепеха, очерет ростуть у воді.

Зернові злаки. Злаки — найважливіша в господарському відношенні родина. У світовому землеробстві найбільші площі займає пшениця (батьківщина — Південно-Західна Азія). Культивується в усіх помірних і субтропічних районах земної кулі. Величезне значення має кукурудза (батьківщина — Центральна і Південна Америка), у дикому стані не існує. Кукурудза — однодомна рослина, із роздільностатевим суцвіттям: чоловіче суцвіття — волоть, жіноче — початок. Стебло кукурудзи не порожнє, а заповнене тканиною. У помірно холодних районах культивується на силос. До родини Злаки відносяться просо, сорго, жито, ячмінь, овес.

Цукрова тростина і бамбук. Цукрову тростину отримують зі стебел, що заповнені тканиною, як і в кукурудзи. Плантації цукрової тростини особливо поширені в Південній і Центральній Америці. Бамбук — найважливіший будівельний матеріал у тропіках.

 

Найпростіші організми

3 млрд. років тому

Одноклітинні водорості

1,5 млрд. років

Багатоклітинні водорості

1 млрд. років

Перші наземні рослини — псилофіти і мохи

400 млн. років

Поява папоротеподібних

370 млн. років

Перші насінні — поява голонасінних

350 млн. років

Розквіт папоротеподібних і давніх голонасінних

300 млн. років

Поява покритонасінних

130 млн. років

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.