Біологія - універсальний довідник

БІОРОЗМАЇТТЯ

 

РОСЛИННЕ УГРУПОВАННЯ

 

РОСЛИНИ І РОСЛИННІСТЬ

 

Поняття про флору. У кожній місцевості, де є необхідні умови для життя рослин, можна зустріти більшу або меншу кількість їх видів. Особливо велика видова різноманітність відзначена в умовах вологих тропічних лісів, де круглорічно рослини отримують все, що необхідно для активного життя. У менш сприятливих умовах — в пустелі, тундрі, високо в горах — кількість рослин помітно зменшується або вони зовсім відсутні. Усі види рослин на певній території (район, область, країна і т. д.) разом утворюють флору (лат. флора — богиня квітів і весни).

Поняття про рослинне угруповання і рослинність. Окремі рослини живуть не ізольовано, а ростуть разом з іншими видами. Група взаємозв’язаних одна з одною рослин, які ростуть на одній території, утворюють рослинне угруповання. Ліс, лука, болото, степ — це рослинні угруповання. Кожне з них пристосоване до певних умов і характеризується властивим йому набором видів. Медунка весняна й осока волосиста ростуть у лісі, журавлина болотна і болотний мирт звичайний — на болоті, тимофіївка лучна і лисохвіст лучний — на луці, ковила вузьколиста і тюльпан Шренка — у степу, саксаул білий і акація піщана — в пустелі. Разом із ними ростуть інші рослини, характерні або для лісу, або для болота, або для луки, або для степу, або для пустелі. Є рослини, що пристосувалися до життя в різних рослинних угрупованнях. Чину лісову можна зустріти в лісі і на луці; чорниця росте у лісі, в тундрі, на високогірних луках.

В одній і тій же місцевості (район, область і т. д.) є різні рослинні угруповання, що разом утворюють рослинність даної місцевості.

Поняття про ландшафт. Наземні рослини беруть участь у створенні ландшафтної різноманітності Землі. Ландшафт — це зовнішній вигляд земної поверхні, що визначається поєднанням рельєфу, клімату, ґрунту і рослинності.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.