Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Біологія - універсальний довідник

ПІДЦАРСТВО ОДНОКЛІТИННІ ТВАРИНИ, АБО НАЙПРОСТІШІ

 

ТИП ІНФУЗОРІЇ

 

ПОХОДЖЕННЯ І ЗНАЧЕННЯ НАЙПРОСТІШИХ

 

Походження найпростіших. Учені вважають, що саркодові і джгутикові — найдавніші найпростіші. Вони виникли від давніх джгутикових близько 1,5 млрд. років тому.

Інфузорії — більш високоорганізовані тварини — з’явилися пізніше. Існування джгутикових, що мають хлоропласти, є свідченням спорідненості та спільності походження найпростіших і одноклітинних водоростей від найдавніших джгутикових.

Значення найпростіших. Багато найпростіших, особливо інфузорій, беруть участь у самоочищенні водойм, є кормом для нижчих ракоподібних, молюсків, мальків риб. Помітна їх роль у процесах ґрунтоутворення. Радіолярії та форамініфери відіграють значну роль в утворенні відкладів крейди та вапняку. Дуже небезпечні для людини і тварин паразитичні найпростіші. Дизентерійна амеба, проникнувши у стінки товстого кишечника людини і розмножуючись у них, викликає утворення виразок, поглинає червоні кров’яні тільця крові. Лямблія, паразитуючи у тонкому кишечнику і жовчних протоках печінки людини (переважно дітей), викликає запалення жовчного міхура, кишкові розлади. Інфузорія балантидій у тканинах кишечника харчується клітинами крові. Найбільша кількість паразитів людини і тварин зустрічається серед представників типу Споровики. Так, кокцидії паразитують у клітинах епітелію кишок і проток печінки кролів, зайців, великої рогатої худоби, домашніх птахів, викликаючи нерідко масову загибель молодняку. Малярійний плазмодій спричиняє тяжке захворювання людини — малярію. Малярійний плазмодій переноситься малярійним комаром. При укусі малярійного комара з його слиною у кров здорової людини проникають рухливі клітини малярійного плазмодія. Спочатку вони потрапляють до клітин печінки, а потім — в еритроцити, де відбувається їх живлення, ріст та розмноження нестатевим способом. Статевий спосіб розмноження малярійного плазмодія відбувається в організмі самки малярійного комара, куди він потрапляє при укусі разом із кров’ю хворої людини.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.