Біологія - універсальний довідник

ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ ТВАРИНИ

 

ТИП КІЛЬЧАСТІ ЧЕРВИ

 

КЛАС БАГАТОЩЕТИНКОВІ ЧЕРВИ

 

Багатощетинкові — центральний клас кільчастих червів, який відрізняється найбільшим числом видів (близько 8 тис.). Це, переважно, морські вільноживучі тварини. Живуть здебільшого на дні, рідше у товщі води. Одні з них активно плавають і зариваються в мул (наприклад нереїди), інші, як піскожил, глибоко зариваються в пісок, а серпули (сидячі багатощетинкові) живуть у звивистих, або спіральних, вапнякових трубках.

Тіло багатощетинкових червів складається з головного відділу, сегментованого тулуба і анальної лопаті. Голова утворена головною лопаттю і ротовим сегментом, який буває складним у результаті злиття 2-3 тулубових сегментів. На голові є очі (2-4), органи дотику — щупальця, органи нюху — нюхальні ямки, у деяких — органи рівноваги (статоцисти). На тулубових сегментах є парні бокові вирости з щетинками — параподії — примітивні кінцівки, за допомогою яких вони плавають, повзають або зариваються в ґрунт. Багатощетинкові в основному володіють шкірним диханням, однак у деяких видів, зокрема нереїд, є зябра — особливі вирости шкіри.

Більшість багатощетинкових червів — роздільностатеві тварини. Запліднення яєць відбувається у воді. З яєць виходять вільноживучі личинки трохофори, які рухаються за допомогою війок. Після деякого періоду планктонного життя личинки перетворюються на дорослих червів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.