Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Біологія - універсальний довідник

ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ ТВАРИНИ

 

ТИП КІЛЬЧАСТІ ЧЕРВИ

 

КЛАС БАГАТОЩЕТИНКОВІ ЧЕРВИ

 

Багатощетинкові — центральний клас кільчастих червів, який відрізняється найбільшим числом видів (близько 8 тис.). Це, переважно, морські вільноживучі тварини. Живуть здебільшого на дні, рідше у товщі води. Одні з них активно плавають і зариваються в мул (наприклад нереїди), інші, як піскожил, глибоко зариваються в пісок, а серпули (сидячі багатощетинкові) живуть у звивистих, або спіральних, вапнякових трубках.

Тіло багатощетинкових червів складається з головного відділу, сегментованого тулуба і анальної лопаті. Голова утворена головною лопаттю і ротовим сегментом, який буває складним у результаті злиття 2-3 тулубових сегментів. На голові є очі (2-4), органи дотику — щупальця, органи нюху — нюхальні ямки, у деяких — органи рівноваги (статоцисти). На тулубових сегментах є парні бокові вирости з щетинками — параподії — примітивні кінцівки, за допомогою яких вони плавають, повзають або зариваються в ґрунт. Багатощетинкові в основному володіють шкірним диханням, однак у деяких видів, зокрема нереїд, є зябра — особливі вирости шкіри.

Більшість багатощетинкових червів — роздільностатеві тварини. Запліднення яєць відбувається у воді. З яєць виходять вільноживучі личинки трохофори, які рухаються за допомогою війок. Після деякого періоду планктонного життя личинки перетворюються на дорослих червів.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.