Біологія - універсальний довідник

ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ ТВАРИНИ

 

ТИП КІЛЬЧАСТІ ЧЕРВИ

 

ПОХОДЖЕННЯ І ЗНАЧЕННЯ КІЛЬЧАСТИХ ЧЕРВІВ

 

Походження. Учені вважають, що стародавні кільчасті черви походять від стародавніх вільноживучих плоских червів. Доказом цього є, наприклад, наявність війок у личинок морських кільчастих червів, органів виділення, що починаються зірчастими клітинами з війками, подібність їх нервової системи до нервової системи планарій.

Багатощетинкові черви древніші за малощетинкових, хоча і мають більш складну будову. Спрощення будови малощетинкових червів відбулося, в основному, у зв’язку з переходом до життя у ґрунті.

Значення. Кільчасті черви мають велике значення для кругообігу речовин у природі. Нереїди та інші морські багатощетинкові є основою живлення багатьох промислових риб, крабів та інших жителів моря; малощетинкові, зокрема трубочники, є хорошим кормом для багатьох видів прісноводних риб; дощові черви — основна їжа кротів, їжаків, жаб, шпаків та інших наземних тварин. І багатощетинкові, і малощетинкові черви беруть участь у біологічному очищенні води. Дощові черви відіграють величезну роль у процесах ґрунтоутворення. Вони збагачують ґрунт перегноєм та розпушують його, сприяючи проникненню в ґрунт повітря й води. Крім того, беруть участь у перемішуванні ґрунту, виносячи на поверхню з глибших шарів частинки землі, які містять неорганічні компоненти. Вириті ходи полегшують ріст коренів. Викиди червів мають рН = 7,0, тому вони запобігають окисленню та олужненню ґрунту. Деяких багатощетинкових, наприклад, тихоокеанських червів палоло, людина використовує в їжу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.