Біологія - універсальний довідник

ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ ТВАРИНИ

 

ТИП ХОРДОВІ

 

КЛАС ПТАХИ

 

Значення птахів та їх охорона. Домашні птахи

 

Значення птахів у природі та житті людини може бути позитивним і негативним. Птахи беруть участь у біологічному кругообігу речовин. Вони сприяють природному добору, живлячись іншими видами птахів. Птахи активно і пасивно поширюють насіння рослин і тим самим сприяють розповсюдженню видів. Деякі птахи (нектарники, колібрі) сприяють перехресному запиленню квіток. Багато птахів є сировиною для виробництва продуктів харчування, яєць, пуху, пір’я та об’єктами спортивного і господарського полювання (близько 180 видів). Знищуючи комах-шкідників, мишей, птахи зберігають урожай сільськогосподарських рослин. Поряд з цим деякі види птахів (шпаки, граки, горобці), утворюючи величезні зграї у післягніздовий період, знижують урожай сільськогосподарських культур; окрім цього є переносниками багатьох інфекційних захворювань (орнітози, грип, енцефаліт тощо).

Охорона птахів. У зв’язку з хижацьким полюванням, розвитком цивілізації й урбанізацією спостерігається скорочення видової різноманітності птахів. 67 видів рідкісних та зникаючих птахів занесено у Червону книгу України, серед них пелікан рожевий, лелека чорний, беркут, шуліка рудий, орел степовий, орлан-білохвіст, балобан, дрохва, сич волохатий тощо. Ці види потребують всебічної охорони, відновлення чисельності у заповідниках та заказниках, розведення у розплідниках. Ваясливим ефективним методом природного збільшення чисельності мисливських птахів є обмеження експлуатації їх силою закону: заборона весняного полювання, встановлення норм відстрілу певних видів, заборона полювання на птахів у місцях їхньої зимівлі. Іншими методами збільшення чисельності птахів є приваблювання їх у населені пункти і сільськогосподарські угіддя, поліпшення середовища існування та кормової бази.

Види домашніх птахів. Людина одомашнила деякі види птахів, насамперед з метою одержання м’яса, яєць, пір’я і пуху. Найбільше значення в господарстві людини мають кури, качки, гуси, індики, цесарки. Перше місце серед домашніх птахів займають кури. Вони мають ніжне смачне м’ясо, несуть багато яєць, їх можна утримувати на обмеженій території. Предок домашніх курей — дика банківська курка, яка і зараз живе в лісах Індії, Бірми і Малайського архіпелагу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.