Біологія - універсальний довідник

ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ ТВАРИНИ

 

ТИП ХОРДОВІ

 

КЛАС ССАВЦІ, АБО ЗВІРІ

 

Ряд Хижі

 

Загальні ознаки ряду. Хижі (вовки, лисиці, песці, рисі, куниці, горностаї, ведмеді) живляться переважно або виключно тваринною їжею. Вони активно переслідують свою здобич. Характерною ознакою хижих є добре диференційовані: різці, ікла і корінні зуби. Найбільш розвинені ікла і чотири корінних (хижих) зуби. Кишечник у них короткий, що зв’язано із вживанням висококалорійної і легко перетравлюваної їжі. Ключиці у хижих рудиментарні або взагалі відсутні. Передній мозок з великою кількістю звивин і борозен. Хижих налічують близько 240 видів (в Україні -— 17), поширених на всіх континентах, за виключенням Антарктиди.

Коротка характеристика родин. Вовчі (вовки, лисиці, песці, собаки, шакали) — великі і середньої величини звірі з гострою мордою, гострими вушними раковинами, довгим пухнастим хвостом та довгими кінцівками з тупими невтяжними кігтями. Усі види під час пересування спираються на пальці. За здобиччю полюють гоном.

Котячі (рисі, тигри, леопарди) — середні й великі за розмірами хижаки зі струнким довгим, гнучким тулубом і округлою головою. На пальцях ніг розвинуті подушечки. Гострі загнуті кігті втягуються в особливі заглиблення, тому не тупляться. Зазвичай підстерігають здобич, а потім накидаються на неї із засідки. Більшість видів зустрічається у тропіках та субтропіках. Найкрупнішим за розмірами є тигр (занесено до Міжнародної Червоної книги). До цієї ж родини належить кіт домашній, предок якого — дика булана кішка — живе в Африці.

Ведмедеві (бурий, білий, чорний, або гімалайський ведмеді) — великі хижі звірі важкої статури з дуже коротким хвостом. При ходьбі спираються не на пальці, а на всю стопу. Самки народжують малят під час зимового сну.

Куницеві (ласка, соболь, тхір, горностай) — дрібні та середніх розмірів звірки з подовженим тулубом і короткими ногами. Хутро здебільшого має тонке м’яке підшерстя. Більшість видів живе у лісах, живиться дрібними птахами та гризунами. У чистих водоймах України живе видра річкова, яка охороняється законом.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.