Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

СИСТЕМА ОРГАНІЧНОГО СВІТУ

 

Царство Тварини

 

Підцарство Багатоклітинні

 

Тип Губки

 

У світовій фауні відомо до 5 тисяч видів тварин цього типу. Губки живуть тільки у водному середовищі, більшість з них — у морях, деякі — на великих глибинах. У прісних водоймах налічується небагато видів.

Губки — найпримітивніші з усіх багатоклітинних тварин. Для них характерний клітинний рівень організації. У тілі губок немає ні тканин, ні органів. Є два клітинних шари — зовнішній і внутрішній, які виконують ту чи іншу життєву функцію.

Тривалість життя морських губок різних видів неоднакова: від кількох тижнів і місяців до багатьох років (іноді до 50 років). Прісноводні губки живуть кілька місяців.

Найвідоміша прісноводна губка, що трапляється в Україні, — бодяга. У вигляді коркоподібних наростів або розгалужених кущів вона селиться на різних підводних предметах (камінні, палях, корчах).

Губки поширені по всій планеті. Але найчисельніша фауна (і за біомасою, і за видовим складом) губок тропічних і субтропічних морів. Найбільші скупчення губок спостерігаються там, де на дні багато каменів.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити