Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

 

ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА

 

Структурна і функціональна організація клітин

 

Клітина є елементарною структурною і функціональною одиницею організму. Процеси відтворення організму, обміну речовин і енергії відбуваються в його клітинах. Усі клітини побудовані за єдиним планом. Вони ікають цитоплазму з органелами та ядро. Кожна клітина ззовні вкрита мембраною, яка має складну будову і виконує важливі функції. Вона відокремлює внутрішнє середовище клітини від зовнішнього, забезпечуючи тим самим можливість існування клітини як окремої структурної одиниці. Мембрана має здатність до вибіркової проникності. Усі клітини мають однакові структурні елементи: ендоплазматичну сітку, комплекс Гольджі, рибосоми, мітохондрії, клітинний центр і ядро, які функціонують взаємоузгоджено. Ядро виконує функцію зберігання інформації про всі ознаки організму.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.