Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

 

ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА

 

М'язова тканина

 

Здатна до скорочення, що забезпечує пересування людини, а також рухи частин її тіла. Розрізняють посмуговану (поперечносмугасту) і непосмуговану (гладеньку) м’язові тканини. Із посмугованої тканини побудовані скелетні й мімічні м’язи, м’язи язика, гортані, верхньої частини стравоходу, діафрагми. Посмуговані м’язи побудовані з багатоядерних м’язових волокон — міофібрил. З особливого типу посмугованої тканини утворений серцевий м’яз. Скорочення скелетної мускулатури регулюються свідомо під впливом імпульсів, що надходять із головного мозку.

Непосмуговані м’язи містяться в стінках судин, у стінках шлунково-кишкового тракту і складаються з дрібних веретеноподібних клітин. Вони скорочуються повільно й ритмічно. Цей процес регулюється несвідомо, тобто не залежить від волі людини.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.