Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

 

ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА

 

Органи. Фізіологічні та функціональні системи

 

Тканини утворюють органи. Орган — це частина тіла, яка має певну форму і будову, виконує одну або кілька специфічних функцій. Органи складаються з кількох видів тканин, але одна з них завжди переважає і визначає його основну функцію. У м’язах, наприклад, такою тканиною є м’язова. Органи спеціалізуються на виконанні функцій, потрібних для забезпечення життєдіяльності організму. Приклади органів: рука, серце, селезінка, нирки, шлунок тощо. Органи, що відповідають за певні ланки однієї функції, утворюють систему органів — фізіологічні системи (нервову, ендокринну, опорно-рухову, кровоносну, дихальну, травну, видільну, органів чуття).

Взаємоузгоджене об’єднання різних органів і фізіологічних систем, спрямоване на досягнення корисного для організму пристосувального результату, називають функціональними системами. Наприклад, для забезпечення рухів необхідна спільна робота нервової системи і м’язів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.