Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

 

ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА

 

Органи. Фізіологічні та функціональні системи

 

Тканини утворюють органи. Орган — це частина тіла, яка має певну форму і будову, виконує одну або кілька специфічних функцій. Органи складаються з кількох видів тканин, але одна з них завжди переважає і визначає його основну функцію. У м’язах, наприклад, такою тканиною є м’язова. Органи спеціалізуються на виконанні функцій, потрібних для забезпечення життєдіяльності організму. Приклади органів: рука, серце, селезінка, нирки, шлунок тощо. Органи, що відповідають за певні ланки однієї функції, утворюють систему органів — фізіологічні системи (нервову, ендокринну, опорно-рухову, кровоносну, дихальну, травну, видільну, органів чуття).

Взаємоузгоджене об’єднання різних органів і фізіологічних систем, спрямоване на досягнення корисного для організму пристосувального результату, називають функціональними системами. Наприклад, для забезпечення рухів необхідна спільна робота нервової системи і м’язів.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити