Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

 

ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА

 

Будова і функції опорно-рухової системи

 

Опорно-рухова система складається з кісток, їх з’єднань та посмугованих м’язів. Усі кістки в сукупності складають скелет.

 

Опорно-рухова система

 

 

Функції: підтримка тіла в певному положенні, рух, захист внутрішніх органів, кровотворення (орган — червоний кістковий мозок).

 

Функції

 

Скелет

М’язи

Опорна

Рух тіла

Рухова

Міміка, мовлення

Захисна

Рух стінок внутрішніх органів

Кровотворна

Вуглеводний, білковий, жировий обміни

Мінеральний обмін

 

 

Кістки скелета захищають внутрішні органи: череп захищає мозок та деякі органи чуття; кістки хребта — спинний мозок; грудна клітка — серце, легені; кістки таза — статеві залози та органи виділення.

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.