Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

 

ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА

 

Кісткова та хрящова тканини

 

Кісткова і хрящова тканини належать до сполучної тканини. Клітини кісткової тканини (остеоцити) мають численні тонкі відростки, за допомогою яких вони з’єднуються між собою. Міжклітинна речовина кісткової тканини утворена пластинками зі щільної, дуже твердої речовини. Розташування пластинок нагадує сітку. Така будова надає кісткам великої міцності при стисканні й розтягу. Наприклад, стегнова кістка людини витримує при стисканні 1,5 тонни. У кістковій тканині проходять нервові волокна і кровоносні судини. До складу кісткової тканини входять органічні речовини (30 %), неорганічні речовини (60%) та вода (10%). Основною органічною речовиною кістки є волокнистий білок — колаген. Із мінеральних речовин у кістках найбільше фосфоровмісних солей Кальцію. Неорганічні речовини надають кісткам міцності, органічні сполуки — гнучкості та пружності.

 

 

Хрящова тканина побудована з клітин (хондроцитів) і міжклітинної речовини. Розрізняють гіаліновий, еластичний та волокнистий хрящі. Гіаліновий хрящ вкриває суглобові поверхні всіх кісток; еластичний хрящ міститься у надгортаннику, вушній раковині тощо; волокнистий хрящ утворює міжхребцеві диски, розташований в місцях прикріплення зв’язок, сухожилків. Хрящі позбавлені кровоносних судин і живляться завдяки охрястю — зовнішньому сполучнотканинному шару хряща.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.