Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

 

ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА

 

З’єднання кісток

 

Розрізняють нерухомі, напіврухомі та рухомі (суглоби) з’єднання кісток. Нерухомі з'єднання кісток утворюються внаслідок їхнього зростання. Наприклад, з’єднання тім’яних кісток черепа за допомогою швів, з’єднання тазових кісток у результаті зростання. Напіврухомі утворені хрящовими проміжками. Так з’єднані між собою хребці. Рухомі з’єднання кісток — це суглоби. Кожний суглоб оточений суглобовою сумкою, що утворена міцною сполучною тканиною. Із суглобової сумки в порожнину суглоба виділяється суглобова рідина. Вона діє як мастило, зменшуючи тертя в суглобах. Ззовні суглоби укріплені зв’язками. Суглоби бувають одноосьовими, вони здійснюють рухи в одному напрямі (наприклад, ліктьовий суглоб); двохосьовими — у двох напрямах (наприклад, колінний суглоб) та трьохосьовими — у трьох напрямах (наприклад, кульшовий та плечовий суглоби).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.