Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

 

ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА

 

Стомлення м'язів

 

Виконання тривалої або інтенсивної роботи призводить до стомлення м’язів. Час розвитку стомлення залежить від характеру праці. Основною причиною стомлення є недостатнє постачання м’язів киснем, зменшення утворення енергії, накопичення продуктів розпаду. Але з фізіологічного погляду втома — це корисне явище. Після закінчення роботи, яка зумовила втому, в період відпочинку відбувається не тільки відновлення працездатності м’язів, а навіть її збільшення. Це явище називають понад-відновленням.

Завдяки цьому м’язи можуть виконувати ще більшу роботу, ніж до розвитку стомлення. Таким чином, без стомлення неможливе підвищення працездатності м’язів. Але надзвичайно тривала або ж інтенсивна робота може призвести до перевтоми, виснаження. При появі відчуття значної втоми треба відпочити. Чергування фізичних навантажень і відпочинку є одним із засобів підтримання високої працездатності й запобігання перевтомі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.