Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

 

ОБМІН РЕЧОВИН І ЕНЕРГІЇ

 

Обмін білків

 

Білки складають основу всіх життєвих функцій організму. Вони є будівельним матеріалом усіх елементів клітин, скорочують м’язи, транспортують кисень, захищають організм від шкідливих речовин. Білки можуть використовуватися організмом і як джерело енергії. При окисненні 1 г білка в організмі вивільняється 17,2 кДж енергії.

Процес перетворення білків в організмі складається з декількох етапів. У травному каналі білки розщеплюються до амінокислот. Амінокислоти всмоктуються в кров і транспортуються до клітин тканин, де з них на рибосомах за участю нуклеїнових кислот синтезуються білки, властиві для даного організму. Водночас білки клітини і частина амінокислот розпадаються до вуглекислого газу, води та інших речовин. Продукти розпаду білків і надлишок води виводяться з організму через нирки, легені та шкіру. Білки містяться переважно в продуктах тваринного походження і бобових.

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.