Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

 

ОБМІН РЕЧОВИН І ЕНЕРГІЇ

 

Обмін вуглеводів

 

Вуглеводи – головне джерело енергії для життєдіяльності й функціонування організму. Окиснення 1 г вуглеводів дає 17,2 кДж енергії. На відміну від білків, вуглеводи легко розщеплюються. У травному тракті складні вуглеводи розщеплюються до глюкози, яка всмоктується в кров і надходить до печінки і тканин. У тканинах глюкоза перетворюється на глікоген. Запаси глікогену відкладаються у м’язах та печінці.

Рівень глюкози в крові підтримується на сталому рівні (0,10-0,12 %) і регулюється гормонами підшлункової залози. Один з них — інсулін — перетворює надлишок глюкози в крові на, глікоген і знижує таким чином концентрацію глюкози в крові. Другий гормон — глюкагон— при нестачі глюкози в крові розщеплює глікоген до глюкози і підвищує її рівень. Вуглеводи містяться в основному в рослинних продуктах, багатих на крохмаль і цукор.

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.