Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

 

ШКІРА

 

Участь шкіри в терморегуляції організму людини

 

Терморегуляція — це урівноваження процесів утворення і віддачі тепла організмом. Завдяки цьому температура тіла здорової людини залишається відносно сталою (36,6 °С). При виникненні надлишку тепла воно виділяється з організму в навколишнє середовище через шкіру з повітрям. Кровоносні судини шкіри в цьому випадку розширюються. Це збільшує надходження крові до шкіри, передачу тепла і його втрату шляхом випромінювання. Збільшується потовиділення. При зниженні температури організму кровоносні судини в шкірі звужуються. Це веде до зменшення припливу крові до шкіри та віддачі тепла. Підшкірна клітковина завдяки малій теплоємності перешкоджає віддачі тепла організмом зовнішньому середовищу (теплоізоляція).

 

 

ЦЕ ЦІКАВО

За час життя шкіра людини змінюється приблизно 1000 разів. Нігті на пальцях руки ростуть приблизно в 4 рази швидше, ніж на ногах.

Людське волосся товстіше мильної плівки приблизно в 5000 разів.

У людини приблизно 2 мільйони потових залоз. Середня доросла людина з кожним літром поту втрачає 540 калорій. Чоловіки пітніють приблизно на 40% більше, ніж жінки.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити