Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

 

РОЗМНОЖЕННЯ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ЛЮДИНИ

 

Чоловічі статеві органи

 

Чоловіча статева система складається з внутрішніх і зовнішніх статевих органів. Внутрішні органи — сім’яники, їхні протоки, придаткові статеві залози (сім’яні пухирці, передміхурова залоза, куперові залози). Зовнішні органи— мошонка і статевий член (пеніс).

Сім’яники (чоловічі статеві залози — яєчка) містяться в шкіряному мішку — мошонці. Протоки сім’яників і придаткових залоз впадають у сечівник, який розташований всередині статевого члена. У чоловічих статевих залозах розвиваються статеві клітини — сперматозоїди і виробляються чоловічі статеві гормони (андрогени). Придаткові статеві залози виділяють сім’яну рідину, що містить поживні речовини для сперматозоїдів та слиз. Сім’яна рідина та сперматозоїди утворюють сперму.

Статевий член складається з печеристих тіл і закінчується головкою, що прикривається шкірною складкою (крайня плоть). Пеніс слугує для копуляції й виділення сперматозоїдів.

Мошонка являє собою випинання шкіри тіла, в яке опускаються яєчка напередодні або відразу після народження дитини.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити