Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ

 

РОЗМНОЖЕННЯ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ЛЮДИНИ

 

Жіночі статеві органи

 

До внутрішніх статевих органів належать парні яєчники, маткові (фаллопієві) труби, матка і піхва. Вони розташовані в порожнині малого таза. У яєчнику розміщені скупчення особливих пухирців — фолікулів, у яких розвиваються жіночі статеві клітини — яйцеклітини. Із 4 105 незрілих статевих клітин за життя жінки дозріває 400-500. Яєчники виконують дві функції: виробляють жіночі статеві клітини і гормони, основні з яких — естрадіол і прогестерон.

Яйцеклітина після виходу з фолікула потрапляє в одну з маткових труб (м’язовий орган завдовжки до 12 см), які відкриваються в матку. Матка — товстостінний грушоподібний порожнистий м’язовий орган, вистелений слизовою оболонкою. Нижній кінець матки — її шийка — відкривається в піхву. У матці плід перебуває до самих родів.

Зовнішні статеві органи складаються з соромітної ділянки і клітора. Залози соромітної ділянки виділяють секрет, що змащує ззовні статеві органи і пом’якшує їхню поверхню. Клітор — це невеликий, здатний до ерекції орган, гомологічний печеристим тілам чоловічого статевого члена.

Чоловічі й жіночі статеві гормони при статевому дозріванні людини зумовлюють розвиток вторинних статевих ознак: у чоловіків — розвиток вусів, бороди, мускулатури, низький голос тощо, а в жінок — розвиток молочних залоз, особливостей скелета таза, відсутність волосяного покриву на обличчі, менш розвинену мускулатуру тіла.

У ранньому віці статеві залози ще не цілком сформовані. Вони розвиваються поступово і починають виробляти гормони лише з 12-15 років. Статеві гормони підтримують нормальне функціонування статевої системи і беруть участь у регуляції обміну речовин.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.