Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

ВСТУП

 

Термін «біологія» ввів французький учений Ж.-В. Ламарк (1744-1829) — автор першої еволюційної гіпотези.

Біологія (від грец. bios — життя та logos — слово, вчення) — наука, яка вивчає живі організми, їхню різноманітність, будову та життєдіяльність.

Біологія — система наук про живу природу:

— ботаніка — наука про рослини;

— зоологія — наука про тварин;

— мікробіологія — наука про мікроорганізми;

— анатомія людини — наука про будову тіла людини;

— цитологія — наука, що вивчає будову, хімічний склад та процеси життєдіяльності клітини;

— гістологія — наука про будову, функції та походження тканин;

— генетика — наука про спадковість і мінливість організмів;

— систематика — наука про різноманітність живих істот, яка на основі даних усіх інших біологічних наук класифікує організми в певні групи відповідно до ступеня їх історичної спорідненості;

— палеонтологія — наука про викопні рештки живих істот;

— екологія — наука про взаємозв’язки організмів та угруповань організмів між собою та навколишнім середовищем.

 

 

Молекулярна біологія вивчає будову, функції і взаємодію макромолекул і їх сполук, з яких складаються живі клітини. Хімічні процеси в клітині вивчає біохімія; фізичні явища, характерні для біологічних сполук та структур, — біофізика; молекули, що є носіями спадкової інформації, — молекулярна генетика. Генна інженерія — це зміна генотипу введенням або вилученням з клітин генів чи їх груп.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.