Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

ОСНОВИ ЕКОЛОГІЇ. БІОСФЕРА

 

Структура біосфери

 

Біосфера займає усі три оболонки Землі: літосферу, гідросферу, атмосферу і має визначені межі. В атмосфері межа біосфери розташована на висоті 15-20 км, збігається з тропосферою й обмежена озоновим екраном.

 

 

Гідросфера охоплена життям майже повністю. Організми, що населяють верхній шар гідросфери, називають планктоном, а придонні — бентосом. У літосфері життя зосереджене в основному на її верхній частині глибиною до 80 м. Але деякі сліди життя виявлені на глибині до 100 м. Найбільш щільно заселений організмами поверхневий шар земної кори, утворений ґрунтом.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.