Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

БУДОВА КЛІТИНИ

 

Мітохондрії

 

Мітохондрії (від грец. mitos — нитка, сhоndros — зернятко) — двомембранні органели еукаріотичної клітини. Мітохондрії можуть бути: овальні, паличкоподібні, ниткоподібні. Кількість мітохондрій у клітині залежить від їх функціональної активності. Внутрішня мембрана мітохондрій утворює численні складки — кристи. Всередині мітохондрій містяться метаболічні ферменти, РНК, ДНК та рибосоми. У внутрішню мембрану мітохондрій вбудовані ферменти дихального ланцюга, за допомогою яких відбувається перетворення енергії поживних речовин на енергію макроергічних зв’язків АТФ, необхідну для життєдіяльності клітини та організму в цілому.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.