Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

ОСНОВИ ЕКОЛОГІЇ. БІОСФЕРА

 

Охорона природи

 

Охорона природи - сукупність заходів, спрямованих на збереження, раціональне використання і відтворення природних систем і ресурсів Землі, а також космічного простору в інтересах сьогоднішніх і майбутніх поколінь.

Заходи щодо охорони природи:

1. Створення безвідходних виробництв, екологічно чистих технологій; очищення повітря і стічних вод; рекультивація (штучне відтворення) земель; меліорація ґрунту, спрямована на підвищення його родючості.

2. Діагностика різних хімічних препаратів щодо їх мутагенної активності, розробка методів лікування спадкових захворювань.

3. Захист рослинного і тваринного світу. Створення заповідників і заказників — природних територій, що перебувають під охороною та спостереженням учених; збереження еталонів і пам’ятників природи — унікальних природних об’єктів; створення національних парків; складення списків тварин і рослин (Червона книга), які зникають; розробка проектів розведення рідкісних видів організмів у штучних умовах та акліматизації їх у природі. Збереження генофонду флори і фауни планети.

4. Виховання екологічної свідомості у населення.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити