Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

ЕВОЛЮЦІЯ ОРГАНІЧНОГО СВІТУ

 

Еволюційне вчення

 

Чарльз Дарвін і його теорія еволюції

 

Автором наукової теорії еволюції є англійський натураліст Чарльз Дарвін (1809-1882). Історичною заслугою Дарвіна є не встановлення самого факту еволюції, а відкриття її основних причин і рушійних сил. Він увів термін «природний добір» і довів, що основою природного добору й еволюції є спадкова мінливість організмів. Результатом його багаторічної роботи є книга «Походження видів шляхом природного добору» (1859). У 1871 р. вийшла у світ інша його велика праця «Походження людини і статевий добір».

Основними рушійними силами еволюції Ч. Дарвін назвав спадкову мінливість, боротьбу за існування і природний добір. Вихідним положенням учення Дарвіна було його твердження про мінливість організмів. Він виділив групову, або визначену, мінливість, що не успадковується і відповідає характеру дії факторів середовища. Другий тип мінливості — індивідуальна, або невизначена, що виникає в окремих організмів у результаті невизначених впливів середовища на кожну особину й успадковується. Саме ця мінливість лежить в основі здатності особин до еволюційного розвитку.

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.