Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

ЕВОЛЮЦІЯ ОРГАНІЧНОГО СВІТУ

 

Еволюційне вчення

 

Чарльз Дарвін і його теорія еволюції

 

Автором наукової теорії еволюції є англійський натураліст Чарльз Дарвін (1809-1882). Історичною заслугою Дарвіна є не встановлення самого факту еволюції, а відкриття її основних причин і рушійних сил. Він увів термін «природний добір» і довів, що основою природного добору й еволюції є спадкова мінливість організмів. Результатом його багаторічної роботи є книга «Походження видів шляхом природного добору» (1859). У 1871 р. вийшла у світ інша його велика праця «Походження людини і статевий добір».

Основними рушійними силами еволюції Ч. Дарвін назвав спадкову мінливість, боротьбу за існування і природний добір. Вихідним положенням учення Дарвіна було його твердження про мінливість організмів. Він виділив групову, або визначену, мінливість, що не успадковується і відповідає характеру дії факторів середовища. Другий тип мінливості — індивідуальна, або невизначена, що виникає в окремих організмів у результаті невизначених впливів середовища на кожну особину й успадковується. Саме ця мінливість лежить в основі здатності особин до еволюційного розвитку.

 

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити