Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

БУДОВА КЛІТИНИ

 

Клітинний центр

 

Клітинний центр міститься в клітинах тварин і розташований поблизу ядра. Основу клітинного центру складають два маленьких тільця — центріолі, розміщені один до одного під прямим кутом. Кожна центріоля має форму циліндра завдовжки до 0,3 мкм та діаметром 1 мкм, стінка якого утворена білковими мікротрубочками. Центріолі відіграють важливу роль у поділі клітини тварин: вони беруть участь в утворенні веретена поділу. Із мікротрубочок складаються джгутики та війки.

До органоїдів руху клітини належать війки, джгутики, псевдоподії. За допомогою війок відбувається війчастий рух (інфузорії), джгутиків — джгутиковий (джгутиконосці), псевдоподій — амебоїдний (амеби). За допомогою джгутиків пересуваються сперматозоїди багатоклітинних організмів. Війки мають клітини повітроносних шляхів дихальної системи хребетних. За допомогою псевдоподій пересуваються лейкоцити. М’язовий рух відбувається за допомогою скоротливих волоконець — міофібрил, що містяться в м’язових клітинах.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.