Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

ВІДТВОРЕННЯ КЛІТИНИ

 

Клітинний цикл

 

Клітинний цикл — це період життя клітини від утворення до моменту поділу. Клітинний цикл складається з інтерфази і процесу поділу клітини — мітозу.

Під час інтерфази здійснюється підготовка до наступного клітинного поділу. В інтерфазі ростуть ядро і цитоплазма. В період інтерфази в клітині відбувається біосинтез білка, подвоюються всі найважливіші структури клітини. Одна з ключових подій інтерфази — це точна реплікація (подвоєння) ДНК ядра і пов’язана з цим реплікація хромосом. Кожна хромосома складається з двох ідентичних хроматид. Синтез ДНК відбувається протягом синтетичного періоду. Цьому періоду передує пресинтетичний період інтерфази, а після нього йде постсинтетичний. Протягом усього періоду інтерфази хромосоми активно контролюють усі процеси життєдіяльності в клітині. Під час інтерфази збільшується кількість мітохондрій, пластид, елементів комплексу Гольджі, подвоюється кількість центріоль клітинного центру. Тривалість інтерфази неоднакова в різних клітинах. У середньому в клітинах тварин і рослин інтерфаза триває 10-20 годин. Деякі клітини в складі багатоклітинного організму не діляться, інтерфаза в них триває багато років (наприклад, нервові клітини). По закінченні інтерфази починається поділ клітини — мітоз.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.