Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

РОЗМНОЖЕННЯ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ОРГАНІЗМІВ

 

Нестатеве розмноження

 

У нижчих рослин нестатеве розмноження здійснюється за допомогою спеціалізованих спор із джгутиками (зооспори) у багатоклітинних водоростей та нерухомих спор (апланоспори), що виникають у багатоклітинних водоростей під час несприятливих умов.

Спори нестатевого розмноження утворюються в одноклітинних спорангіях — органах, в яких утворюються спори. Звичайно нестатеве розмноження відбувається тоді, коли в навколишньому середовищі є достатня кількість поживних речовин і сприятливі температурні умови.

У вищих рослин нестатеве розмноження відбувається за допомогою спор без джгутиків, вони переносяться вітром або тваринами. Спори мають дві оболонки: зовнішню і внутрішню. Рослини, що виростають з них, мають статеві органи.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.