Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

РОЗМНОЖЕННЯ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ОРГАНІЗМІВ

 

Дроблення

 

Дроблення являє собою ряд (7-8) послідовних мітотичних поділів зиготи. Клітини, що утворюються під час дроблення, називаються бластомерами (від грец. blastos — зародок і meros — частка). Вони мають дедалі меншу кількість цитоплазми порівняно з зиготою і не ростуть, оскільки передсинтетичний період інтерфази практично відсутній. Дроблення відбувається завдяки поживним речовинам яйцеклітини.

 

 

Характер дроблення залежить від вмісту жовтка в яйцеклітині. Яйце піддається повному дробленню, тобто повністю поділяється на бластомери, якщо кількість жовтка невелика (ланцетник, морський їжак, земноводні). Дроблення може бути неповним, коли жовтка в яйці багато і дробиться тільки верхній диск яйця (птахи, рептилії, риби).

Дроблення закінчується утворенням бластули (від грец. blastos — зародок), одношарового кулястого зародка із порожниною всередині. Стінки бластули утворені одним шаром клітин.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.