Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

РОЗМНОЖЕННЯ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ОРГАНІЗМІВ

 

Гаструла

 

Гаструляція починається із вгинання нижніх клітин бластули всередину порожнини. В результаті утворюються два шари клітин і вторинна порожнина з отвором — бластопором. Гаструла (від грец. gastros — шлунок) — двошаровий зародковий мішок, зовнішній шар клітин якого називається ектодермою (від грец. ektos — зовні та derma — шкіра), а внутрішній — ентодермою (від грец. entos — всередині та derma — шкіра).

Далі між екто- й ентодермою закладається 3-й зародковий листок — мезодерма (від грец. mesos — серединний та derma — шкіра). На цій стадії утворюється тришаровий зародок. Губки та кишковопорожнинні не мають мезодерми, тому їх називають двошаровими тваринами.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.