Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

ГЕНЕТИКА ТА СЕЛЕКЦІЯ

 

Генетика — наука про спадковість і мінливість організмів.

Спадковістю називається властивість повторювати в ряді поколінь ознаки і забезпечувати специфічний характер індивідуального розвитку. Завдяки спадковості батьки і потомки мають подібний тип біосинтезу, який визначає подібність у хімічному складі тканин, характері обміну речовин, фізіологічних функцій, морфологічних ознак та інших особливостей. Унаслідок цього кожний вид організмів відтворює себе із покоління в покоління.

Мінливість — здатність організмів набувати нові ознаки, що відсутні у батьківських форм. Відбувається це тому, що властивості і ознаки кожного організму — це результат взаємодії спадкової інформації і конкретних умов зовнішнього середовища, які можуть впливати як на зміну спадкових задатків, так і на варіабельність виявлення їх.

Генетика як наука виникла внаслідок практичних потреб. При розведенні домашніх тварин і культурних рослин здавна використовувалась гібридизація. Порівнюючи гібриди з первісними формами, практики давно помітили деякі особливості успадкування ознак. Англійський дослідник Чарлз Дарвін надавав великого значення вивченню закономірностей спадковості й мінливості та встановив, що вони лежать в основі еволюції органічного світу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.