Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

СИСТЕМА ОРГАНІЧНОГО СВІТУ

 

Організми, що населяють планету Земля, надзвичайно різноманітні: рослини, гриби, тварини, бактерії. Існує близько 10 млн. видів організмів. Вони живуть у водоймах, ґрунтах, на поверхні суходолу, у повітрі, в інших живих організмах. В залежності від притаманних організмам особливостей будови та процесів життєдіяльності вчені поділяють їх на великі систематичні групи. Науку про різноманітність видів живих істот називають систематикою.

 

 

Вчені-систематики розробили правила класифікації організмів. Класифікація організмів — це визначення їхнього положення серед інших істот, тобто належність до певних систематичних одиниць — таксонів (від грец. taxis — порядок, розміщення). Основною (вихідною) систематичною одиницею є вид. Вид — це група організмів, подібних за особливостями будови та процесів життєдіяльності, які можуть вільно схрещуватися між собою в природі й давати потомство. Особини кожного виду також характеризуються однаковими вимогами до умов існування та займають певну територію.

Для класифікації тварин є такі основні таксони: вид, рід, родина, ряд, клас, тип. Для класифікації рослин: вид, рід, родина, порядок, клас, відділ. Вищий систематичний таксон у системі органічного світу — царство. Усі живі організми відносять до надцарства Прокаріоти або надцарства Еукаріоти. Прокаріоти — без’ядерні одноклітинні організми, представлені царством Дроб’янки, до якого належать бактерії та ціанобактерії. До надцарства Еукаріоти належать царства Рослини, Тварини, Гриби.

Засновник наукової систематики — великий шведський учений XVIII ст. Карл Лінней. Він розробив бінарну номенклатуру. За її правилами видова назва латинською мовою складається з двох слів: перше слово — назва роду, друге — видовий епітет (наприклад, кульбаба звичайна).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.