Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

СИСТЕМА ОРГАНІЧНОГО СВІТУ

 

Нижчі спорові рослини — водорості

 

Водорості — це група еукаріотичних рослин, здатних до фотосинтезу з виділеннями кисню, тіло яких не розчленоване на органи й тканини, а статеві органи одноклітинні. Тіло водоростей (талом, або слань) може бути одноклітинним або багатоклітинним. Розмноження відбувається вегетативним, нестатевим (зооспори) або статевим способом. Поширені водорості в морях, прісних водоймах, ґрунті. Розмножуючись у масових кількостях, здатні викликати «цвітіння» води. За умовами існування водорості поділяються на планктонні (від грец. plankton — мандрівне) (живуть у товщі води — хлорела, хламідомонада, вольвокс), бентосні (від грец. benthos — глибина) (живуть на дні водойм — ламінарія, червоні водорості) та перифітонні (від грец. peri — коло, біля; phyton — рослина) (ростуть на занурених у воду предметах — улотрикс).

 

Водорості

 

Ознака

Характеристика

Будова тіла

Талом (слань) різної форми, може бути одноклітинним або багатоклітинним

Спосіб живлення

Автотрофи (фототрофи)

Поширення

Планктонні (хлорела, хламідомонада, вольвокс), бентосні (ламінарія), перифітонні (улотрикс)

Спосіб розмноження

Вегетативний, нестатевий, статевий

Значення

Створюють середовище існування для водних організмів. Збагачення атмосфери киснем. Сировина для одержання йоду, брому, агар-агару, сприту, фарб, ліків, паперу. їжа. Добрива


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.