Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

СИСТЕМА ОРГАНІЧНОГО СВІТУ

 

Відділ Бурі й червоні водорості

 

Бурі й червоні (багрянки) водорості поширені переважно в морях. Слань морських бурих та червоних водоростей багатоклітинна, як правило, добре помітна неозброєним оком, нерідко розчленована на ризоїди, за допомогою яких рослина прикріплюється до субстрату, та утворення, подібні до вегетативних органів вищих рослин. Червоні водорості відрізняються від бурих червоним забарвленням пластид. Пластиди бурих водоростей, завдяки пігментам фікобілінам, забарвлені в жовтий або коричневий колір. З бурих водоростей широко використовується ламінарія (морська капуста) як сировина для отримання біологічно активних речовин, з червоних — анфельція, з якої видобувають агар-агар. Крім того, водорості використовують у процесах біологічного очищення стічних вод.

 

ЦЕ ЦІКАВО

Людина широко використовує водорості для своїх потреб. У багатьох приморських країнах — Франції, Англії, Ірландії, Шотландії, Норвегії та особливо Японії — водорості здавна вживають в їжу, вони становлять значну частину харчового балансу. Тисячі людей в Японії зайняті збором водоростей, а сотні заводів переробляють їх. У цій країні найбільш поширене використання червоних водоростей під назвою «морського салату».

Чи не найбільшого використання набула так звана морська капуста —ламінарія. Вона селиться на глибині 10-40 м і досягає до 60 м завдовжки.

Мул, утворений рештками діатомових водоростей, має назву діатоміт. Його висушують та просочують певними речовинами, отримуючи вибухівку — динаміт, який винайшов наприкінці XIX ст. шведський інженер Нобель.

Червоні коралінові водорості були виявлені на максимальній для рослин глибині — 268 м.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.