Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

СИСТЕМА ОРГАНІЧНОГО СВІТУ

 

Вищі спорові рослини

 

Відділ Плауноподібні

 

Сучасні плауноподібні багаторічні трав’янисті рослини з повзучими стеблами, густо вкритими дрібними сидячими вічнозеленими листками. У життєвому циклі переважають особини нестатевого покоління (диплоїдний спорофіт). Верхівки прямостійних пагонів закінчуються спороносними колосками, складеними з дрібних листочків — спорофілів (від грец. spora — насіння и phyllon — листок). На них розташовані спорангії, у яких формуються спори. Із спор за сприятливих умов розвиваються гаметофіти — заростки. У деяких видів плаунів (баранець звичайний) однодомні заростки розвиваються під землею від 1 до 15 років. Вони позбавлені хлорофілу, мають вигляд соковитих пластинок завдовжки від 2 до 20 мм та живляться гетеротрофно. У різноспорових видів (селагінела) дводомні заростки розвиваються під оболонкою спори за рахунок поживних речовин протягом кількох тижнів. В Україні поширений плаун булавоподібний.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.