Біологія. Комплексний довідник - підготовка до ЗНО та ДПА

СИСТЕМА ОРГАНІЧНОГО СВІТУ

 

Вищі спорові рослини

 

Відділ Папоротеподібні

 

Сучасні папоротеподібні - багаторічні трав’янисті (а в тропіках — і деревоподібні) рослини. У життєвому циклі переважає диплоїдний спорофіт. Ці рослини мають видозмінений підземний пагін — кореневище та великі, як правило, перистоскладні листки — ваї.

 

Цикл розвитку папороті

 

 

Молоді листки папороті спірально закручені, наростають своєю верхівкою і можуть сягати значних розмірів. На нижньому боці листків розміщені групи спорангіїв — соруси.

Дозрілі спори висипаються і проростають у гаметофіт — невеликий пластинкоподібний заросток із ризоїдами, який живе самостійно й живиться автотрофно завдяки фотосинтезу. На нижньому боці заростку в антеридіях та архегоніях розвиваються сперматозоїди та яйцеклітини. За наявності вологи відбувається запліднення. Із зиготи розвивається спорофіт.

Прадавні папоротеподібні разом із іншими споровими брали участь в утворенні кам’яного вугілля.

 

ЦЕ ЦІКАВО

Деякі папороті тропічних лісів мають витке стебло завдовжки кілька метрів. Вони чіпляються до стовбурів та гілок дерев за допомогою гнучких черешків листків.

Хвощі — чудові покажчики (біоіндикатори) ґрунтів із підвищеною кислотністю.

Плаун-баранець застосовують у медицині для лікування | від алкоголізму, формування відрази до паління.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.