ДОВІДНИК З ХІМІЇ

КЛАСИ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН

5. Карбонові кислоти

5.2. Структура карбонових кислот

 

Карбонові кислоти дисоціюють у воді з утворенням іонів карбоксилату та іонів гідроксонію:

Центральний атом Карбону подвійним зв’язком з’єднаний з атомом Оксигену, який знаходиться у sp2-гібридному стані, тому карбоксильна група має плоску структуру.

 

 

Протон гідроксильної групи в карбонових кислотах на відміну від протона гідроксильної групи спиртів може порівняно легко відщеплюватися. Цей ефект ґрунтується на мезомерній стабілізації карбоксилат-іона. Чотири електрони розподіляються по трьох атомах абсолютно симетрично, негативний заряд іона делокалізується.

Увага: внаслідок залучення обох атомів Оксисену карбоксилат-аніона до процесу мезомерії карбоксильна група на відміну від карбонільної групи не має здатності до приєднання.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.