ДОВІДНИК З ХІМІЇ

КЛАСИ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН

5. Карбонові кислоти

5.3. Властивості карбонових кислот

 

Перші представники карбонових кислот (С1—С3) мають різкий специфічний запах, зі збільшенням вуглеводневого радикала (С4—С9) неприємний запах зникає.

 

Агрегатний стан, розчинність

 

Фізичні властивості пов’язані з полярністю карбоксильної групи. Полярність обумовлює утворення водневих зв’язків з молекулами води або іншими молекулами карбонових кислот.

Нижчі члени гомологічного ряду карбонових кислот добре розчинні у воді.

Карбонові кислоти, на відміну від відповідних спиртів, мають вищі температури плавлення.

 

 

Запам’ятайте: чим більший вуглеводневий радикал, тим важче розчиняються карбонові кислоти у воді, проте легше розчиняються в неполярних розчинниках, наприклад, у бензині.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.