ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ХІМІЧНИЙ ЗВ’ЯЗОК

1.2. Валентність атомів

 

Якщо один атом з’єднується з іншим атомом, то залежно від виду атомів утворюються іони або молекули.

При утворенні іонного зв’язку валентні електрони приймаються або віддаються повністю.

При утворенні молекул валентні електрони йдуть на утворення спільних електронних пар.

Число хімічних зв’язків за рахунок отриманих або відданих електронів, чи тих, що йдуть на утворення зв’язків, називають валентністю відповідного атома.

Інертні гази особливо стійкі. Розташування електронів у зовнішніх шарах їхніх атомів — 2 валентних електрони в Гелію і по 8 валентних електронів у інших інертних газів (електронний октет) — визначає енергетично стійкий стан.

Запам’ятайте: атоми, які не мають електронної конфігурації інертного газу, прагнуть її досягти (правило октету). Валентність атома залежить від того, скільки електронів потрібно прийняти, віддати, або надати на утворення хімічного зв’язку.

Увага: Гідроген завжди одновалентний, Оксиген майже завжди двовалентний, незалежно від того, утворюють вони іони чи молекули.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.