ДОВІДНИК З ХІМІЇ

КЛАСИ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН

8. Вуглеводи

 

Вуглеводи разом з білками і жирами утворюють один з трьох найважливіших для нашого живлення клас сполук. Вуглеводи утворюються в рослинах шляхом фотосинтезу з вуглекислого газу і води. Глюкоза, яка утворюється в процесі фотосинтезу, накопичується у вигляді полісахаридів.

 

8.1. Класифікація вуглеводів

 

Вуглеводи — це сполуки Карбону, Гідрогену й Оксигену, що мають спільну формулу Cn(H2О)m.

Вуглеводи за кількістю структурних елементів моносахаридів (при n = 6) поділяються на три групи:

моносахариди, які є альдегідоспиртами або кетоноспиртами, складаються з одного структурного елемента з сумарною формулою С6Н12O6;

олігосахариди складаються з 2—15 з’єднаних один з одним моносахаридів;

полісахариди є біополімерами, до складу яких входить від 15 до декількох тисяч моносахаридів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.