ДОВІДНИК З ХІМІЇ

КЛАСИ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН

9. Протеїни (білки)

9.2. Пептидний зв’язок

 

При сполученні амінокислот карбоксильна група однієї молекули амінокислоти вступає в реакцію з аміногрупою другої молекули амінокислоти, карбоксильна група якої в свою чергу може вступати в реакцію з аміногрупою наступної амінокислоти і так далі. Утворюється так званий пептидний зв’язок.

Залежно від числа сполучених між собою амінокислот утворюються дипептиди (di = два) і поліпептиди (роlу = багато).

 

 

Назви поліпептидів

 

Пептиди на малюнку зображено так, що аміногрупа першої амінокислоти орієнтована вліво, а карбоксильна група останньої амінокислоти — вправо.

Назву поліпептидів отримують таким чином: починають з боку вільної аміногрупи першої амінокислоти і додають суфікс -іл (-ил) і потім відповідно додають усі інші залишки. В останній амінокислоті зберігається її назва.

Приклад.

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.