ДОВІДНИК З ХІМІЇ

КЛАСИ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН

10. Пластмаси

 

Пластмаси складаються з макромолекул, які складені з багатьох невеликих молекул — мономерів. Ці молекули можуть з’єднуватися між собою або з іншими молекулами в довгі ланцюги або в ґратчасті структури.

 

10.1. Отримання пластмас

 

Полімеризація: в реакцію між собою вступають молекули з подвійними або потрійними зв’язками, що розриваються і переходять в одинарні. Сполучення мономерів у полімери відбувається за місцем розриву зв’язків.

Поліконденсація — це процес утворення полімеру з мономерів, що відбувається з виділенням побічних речовин, наприклад, спирту, води, амоніаку тощо.

Поліприєднання — це об’єднання різних основних молекул у високомолекулярні сполуки (полімери) без виділення побічних речовин.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.