ДОВІДНИК З ХІМІЇ

КЛАСИ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН

11. Барвники

11.2. Класифікація барвників

Фталеїнові барвники

 

Фталеїни структурно близькі до трифенілметанових барвників. Найвідомішим представником є фенолфталеїн, який в лужному середовищі набуває рожевого кольору і тому використовується як індикатор.

Приклад.

 

 

Ліва, протонована, структура безбарвна, а права, депротонована, має інтенсивний червоний колір. У лівій молекулі на основі утворення кисневого містка мезомерна, хіноїдна система утворитися не може, тому вона не має кольору.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.