ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ОРГАНІЧНІ РЕАКЦІЇ

 

1. Розрив атомних зв’язків

 

Щоб органічні речовини могли вступати в реакцію одна з одною, необхідно розірвати атомні зв’язки в молекулах.

 

1.1. Гомолітичний розрив зв’язків

 

Якщо зв’язок між атомами розривається так, що спільна електронна пара рівномірно розподіляє електрони між двома атомами, наприклад, атомами Карбону, то такий розрив зв’язку називають гемолітичним.

 

 

Уламки, які утворилися, так звані радикали, містять непарні електрони, тому вони дуже активні і швидко вступають у реакції.

Запам’ятайте: гомолітичний розрив відбувається під впливом світла, що має велику енергію, переважно в газовій фазі або в неполярних розчинниках.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.