ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ОРГАНІЧНІ РЕАКЦІЇ

 

2. Радикальні реакції

 

Радикали мають високу реакційну здатність і в реакції з молекулами реагенту утворюють нові радикали, які у свою чергу утворюють нові радикали і т. д. У результаті відбувається ланцюгова реакція, в якій світло або теплова енергія, що поступає, дають лише «початковий поштовх». Після запуску ланцюгової реакції радикалів вона може повторюватися декілька тисяч циклів.

 

2.1. Радикальне заміщення

 

Наочним прикладом радикального заміщення є хлорування метану, при якому атоми Гідрогену в молекулі метану заміщаються атомами Хлору. Цей процес проходить при опроміненні суміші газів світлом, що має велику енергію (наприклад, ультрафіолетовим світлом). Світлова енергія викликає гемолітичний розрив зв’язків молекули хлору з утворенням атомів Хлору.

 

 

Цей механізм реакції пояснює причину низької концентрації етану в суміші похідних.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.