ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ОРГАНІЧНІ РЕАКЦІЇ

 

2. Радикальні реакції

2.2. Радикальна полімеризація

 

Полімеризація — це реакція, в якій дуже багато молекул низькомолекулярних речовин — мономерів, — з’єднуються один з одним у довгі ланцюги — полімери.

Реакція починається за участю стартера (ініціатора) — активної молекули, яка розпадається під дією світла на радикали.

 

 

Ці радикали можуть «атакувати» подвійні зв’язки, причому щоразу виникає новий радикал.

 

 

Нове приєднання молекул викликає ріст ланцюга.

 

 

Обрив ланцюга відбувається в результаті реакції двох радикальних ланцюгів один з одним.

 

 

Увага: для процесу полімеризації, крім ініціатора, потрібний початковий основний матеріал, молекули якого, як правило, повинні містити як мінімум один подвійний зв’язок —(-С=С)-.

Приклад. Із мономеру етену (етилену) утворюється поліетилен (ПЕ), з монохлороетену (вінілхлориду) утворюється полівінілхлорид (ПВХ).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.