ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ОРГАНІЧНІ РЕАКЦІЇ

 

3. Іонні реакції

3.7. Поліприєднання

 

У реакції поліприєднання відбувається електрофільне приєднання молекул спирту за полярними подвійними зв’язками.

 

 

Якщо кожен із реагентів має по дві функціональні групи, то з цих двох мономерів утворюються довголанцюгові похідні поліприєднання.

Приклад. Ізоціанати вступають у реакцію з двохатомними спиртами, утворюючи поліуретани:

Молекули з двома функціональними групами утворюють ланцюгові термопласти, молекули з трьома функціональними групами — просторові реактопласти.

Увага: поліприєднання на відміну від поліконденсації відбувається без утворення низькомолекулярного побічного продукту.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.